Cellulit - to nie tłuszcz, to powięź!

Cellulit, czyli struktura skóry przypominająca pomarańczową skórkę, która najczęściej pojawia się na udach, biodrach i pośladkach. Problem cellulitu dotyczy 90% kobiet na świecie. Przyczyny powstawania cellulitu nie są związane tylko z tkanką tłuszczową. Prawdziwym problemem jest zaniedbana powięź, czyli tkanka łączna. Dowiedz się prawdy na temat powstawania cellulitu i poznaj naszą autorską metodę, która skutecznie usuwa cellulit!

Prawie każda kobieta ma cellulit

Aż 98% kobiet ma cellulit. Zwykle pojawia się w latach po okresie dojrzewania i ma tendencję do nasilania się wraz z wiekiem. Występuje również u 10% mężczyzn. Jest to bardzo powszechne i nie jest to powód do poczucia wstydu.

Jaka jest prawda na temat powstawania cellulitu?

Cellulit powstaje, gdy części skóry są ściągane przez włókniste pasma, które łączą skórę z mięśniami. Powięź przylega do skóry, ściąga ją w dół, a tłuszcz jest wypychany w górę, tworząc „góry i doliny”, które znamy jako cellulit. Bez względu na to, jaki tryb życia prowadzisz, powięź kurczy się i zniekształca.

Czym jest powięź?

Powięź jest tkanką łączną ciała i jest wszędzie. Biegnie od stóp do głowy, od palca do palca i przez cały czas zapewnia strukturę, która pomaga wspierać i chronić poszczególne grupy mięśni, narządy i ciało jako całość. Jest bardzo podobna do sieci pająka. Istnieją cztery różne typy: powięź strukturalna na poziomie powierzchni, międzystrukturalna  w strukturach i narządach, trzewna, która wypełnia ubytki i pomaga utrzymac organy na miejscu, oraz powięź kręgowa wokół rdzenia kręgowego.

Czym jest powięź

Dlaczego powięź staje się niezdrowa?

Główną przyczyną jest zaniedbanie. Wpływ na jej wygląd mają: zła biomechanika, blizny, stare urazy, stres, cukier, odwodnienie, niezbalansowany mikrobiom, geny, uboga dieta, brak ruchu, obciążające ćwiczenia, toksyny.

Czym jest Fascia Blaster?

To urządzenie do masażu, które może być stosowane samodzielnie oraz w gabinecie. Rewelacyjne efekty pojawią się po kilku tygodniach regularnych masaży. Całość działa poprzez intensywne dokrwienie powięzi (ang. Fascia) i dzięki temu następuje jej regeneracja. Masażer rozbija posklejaną tkankę tłuszczową, zniekształcone obszary ciała, skutecznie redukując cellulit i przywracając tkankę do pierwotnego, zdrowego stanu. Ponieważ powięź jest wszędzie, narzędzie może być używane na każdym obszarze ciała – od czubka głowy (tak! działa tez na włosy) przez twarz, szyję, dekolt, ramiona, brzuch, uda, pośladki, boczki, aż po palce stóp.

Badania naukowe potwierdzają skuteczność Fascia Blaster w walce z cellulitem.

W recenzowanym badaniu, opublikowanym w czasopiśmie Cogent Medical, 33 badanych kobiet w 100% zauważyło radykalną redukcję cellulitu. Naukowcy badali zmiany zachodzące w ciele poprzez obrazowanie USG. Na zdjęciach widać powięź (w większości zbudowana z kolagenu) przed terapią i 90 dni po terapii. Wyraźnie widać, że nastąpiła PRZEBUDOWA! Potwierdziły to również badania krwi, w których stwierdzono wzrost wartości markerów PICP, co wskazuje na nową produkcję KOLAGENU!

Poznaj naszą autorską metodę redukcji cellulitu.

Jako jedyny salon w Trójmieście, oferujemy połączenie dwóch niezwykle skutecznych metod walki z cellulitem. Połączenie Icoone Laser z niezawodnym Fascia Blasterem to coś, czego nie znajdziesz nigdzie indziej.